Kolonos, rygeliai, sijos

Kolonos yra viena iš pagrindinių AB „Aksa“ gaminamų gelžbetonio prekių grupių. Pajamos iš kolonų gamybos sudaro apie 30% visų gelžbetonio pardavimo pajamų. AB „Aksa“ per paskutinius porą metų išplėtė gaminamų kolonų asortimentą, modernizavo kolonų gamybos įrangą, ženkliai išplėtė gamybinius pajėgumus įsigijus Visagino gelžbetonio gamyklą.

Įmonė siūlo neapriboto skerspjūvio kolonas, kurių ilgis gali būti iki 36 m. Kolonos gaminamos modernia technologine įranga, kuri leidžia kelių valandų bėgyje perstatyti gaminamų kolonų skerspjūvius. Jeigu nėra gamyklinių brėžinių, pagal užsakovo darbo projektą gamyklinius brėžinius ruošiame patys; galime parengti ir patį darbo projektą. Gaminamų kolonų rūšys:

 • su konsolėmis (gembėmis);
 • praplatėjimais viršuje („galvomis“);
 • su nuožulnomis (nusklembtais kampais);
 • ažūrinės kolonos tiltiniams kranams (iki 50 t keliamosios galios).

Gelžbetoninės kolonos, gb kolonos, aksa kolonos

Techologiškai įspūdingos kolonos buvo gamintos BOD saulės kolektorių gamyklai Vilniuje.

Kolonų montavimo instrukcija

AB „Aksa“ gamina rygelius gyvenamiesiems, visuomeniniams, pramoniniams pastatams bei inžineriniams tinklams.

Rygeliai gyvenamiems ir visuomeniniams pastatams gaminami: Rygelius galime pagaminti pagal serijinius katalogus UK-1 ir 1.020. Serijos UK-1 rygeliai gali būti su viena arba su dviem lentynomis. Aukštis abiem variantais – 400mm. Rygelio su viena lentyna plotis – 420 mm, su dviem – 540 mm. Ilgis gali būti kintamas iki 7600 mm. Serijos 1.020 rygeliai gali būti dviejų aukščių: – 450 mm aukščio rygeliai gaminami su viena arba su dviem lentynomis. Plotis su viena lentyna – 482 mm, su dviem – 565 mm. Didžiausias ilgis – 6860 mm, maksimali apkrova – 110 kN, arba 11 ton/m. – 600mm aukščio rygeliai gaminami su viena arba su dviem lentynomis. Plotis su viena lentyna- 490mm, su dviem- 580mm. Didžiausias ilgis-8560 mm, maksimali apkrova- 180kN, arba 18 ton/m.

Rygeliai pramoniniams pastatams gaminami: Serijos 1.020 (analogiški prieš tai aprašytiems) ir serijos II23 ir 1.420 daugiaaukščio pramoninio karkaso (kolonų žingsnis 6x6 m, 6x9 m, rygelių aukštis 800 mm).

Rygeliai inžineriniams tinklams gaminami: Pagal kompleksą K.0071 (800 mm aukščio, ilgio iki 6,8 m), kurie skirti šilumos tiekimo, vandentiekio ir kanalizacijos tinklų stačiakampių kamerų ir šulinių denginiams po autokelių važiuojamom dalim.

Rygelių montavimo instrukcija

Denginio sijas gaminame pagal kliento pageidavimus, pateikiamus brėžinius, taip pat galimi tipiniai variantai išvardyti žemiau.

 

AB „Aksa“ gaminamų sijų asortimentas:

 • 24 m gelžbetoninės denginio sijos (gaminamos pagal seriją PK 01-06);
 • 18 m gelžbetoninės denginio sijos (gaminamos pagal seriją 1.462.1-16);
 • 12 m sijos (gaminamos pagal seriją 1.462.1-1/81);
 • 9 m sijos (gaminamos pagal seriją 1.4621-10/80);
 • 8 m sijos (gaminamos pagal kompleksą 5481).

gelžbetoninė 21 metro ilgio sija

Gelžbetoninės denginio sijos naudojamos gamybiniams, sandėliavimo, žemės ūkio pastatams su lygiu arba šlaitiniu stogu. Stogo denginys gali būti iš AB „Aksa“ gaminamų gelžbetoninių denginio plokščių. AB „Aksa“ yra pagaminusi išskirtinių denginio sijų su atidengtu paviršiumi Ignalinos Atominei Elektrinei, taip pat „Žalgirio arenai“, kur denginio sijos siekė net 37 m.

AB „Aksa“ gaminamų gelžbetoninių denginio sijų privalumai:

 • atsparumas ugniai,nereikalingos papildomos atsparinimo ugniai procedūros;
 • puikios eksploatacinės savybės;
 • gelžbetoninės sijos nereikalauja ekploatacinės priežiūros (antikorozinio dažymo ir pan.);
 • sijas galima naudoti ir atviram ore (vertinant betono atsparumą šalčiui konkrečiu atveju);
 • atsparumas chemiškai agresyviai aplinkai;
 • konstrukcijos optimalumas;
 • galima perdengti didelius pastato plotus – racionaliau išnaudojama pastato erdvė, palengvėja technologiniai sprendimai, pastato eksploatavimo metu sumažėja kitų statybinių konstrukcijų poreikis.

sijos21m

gelžbetoninė 21 metro ilgio sija

Stropavimo ir sandėliavimo atmintinė

Sijos24