Baigėsi AB „AKSA“ organizuotas paplūdimio tinklinio turnyras

Vasario 3 dieną Kauno RIO arenoje vyko pirmas AB „Aksa“ ir Visagino tinklinio asociacijos turnyras. Viso turnyre dalyvavo 25 komandos, tarp dalyvių daug įvairių turnyrų nugalėtojų ir prizininkų, daugumoje komandų vyrukai smūgiuodavo taip, kad baisu, kad ko nors rimtai nesužalotų.

Kadangi turnyrą organizavo AB „Aksa“ ir Visaginio tinklinio asociacija, aprašyme šiek tiek daugiau dėmesio skirsime šeimininkų komandų pasirodymams.

Iš Visagino atvažiavo trys komandos (planavo atvažiuoti ir dar viena, bet susirgo). Rezultatais pasigirti visaginiečiai nelabai galėjo, bet tikimės, kad laiką praleido gerai. Aišku, jiems ir sunkiau palaikyti formą – juk po vasaros, treniruotis ir žaisti ant smėlio neturi galimybių. Visaginiečius į varžybas atlydėjo Visagino gamyklos gamybos vadovas Andrius Satkunas bei grupė sirgalių iš Visagino. Kita vertus visaginiečiai savo atstovų turėjo ir nugalėtojų komandoje – nors turnyro nugalėtojas Egidijus Urbonas šiame turnyre nepasirinko Visagino pavadinimo, jis yra mokęsis Visagine ir žaidęs už Visagino tinklinio komandą.

Aksos vardu dalyvavo trys komandos, ir jų rezultatai labai neblogi.

„Aksa Visaginas“ – komandą atstovavo Visagino gamyklos darbuotojas Edgar Vobolevič su žmona Brigita Vobolevič Jurksaityte. Pirmas varžybas jie laimėjo nesunkiai, bet jos galbūt išbalansavo Egdarą – vienas labai stiprus jo smūgis praktiškai „nokautavo“ varžovų merginą. Todėl tolimesnėse rungtynėse Edgaras jau vengė itin stiprių smūgių, atakuojant vengdavo smūgį nukreipti į merginų pusę, kas neleido siekti geresnių rezultatų. Iš 6 rungtynių „Aksa Visaginas“ laimėjo 2 rungtynes, bet to neužteko patekti į atkrintamąsias.

„Aksa Kaunas“ – atstovavo jaunų žaidėjų pora (Aistė Tamašauskaitė ir Rytis Kvieska), vieno iš gamyklos darbuotojų sūnus. Grupėje „Aksa Kaunas „ laimėjo visas 5 rungtynes, o dviejų minusų atkrintamosiose 2 laimėtos rungtynės ir dvi pralaimėtos, Taigi, nors iš 9 rungtynių laimėjo net 7, to vis tik neužteko patekti tarp turnyro prizininkų – bet rezultatas labai garbingas, nes komandoje žaidė 17 -18 metų jaunimas.

Tinklinis Rytis Kvieska

„Aksos draugai“ – pastatų projektuotojas/konstruktorius Marius Strioga su seserim Laura Dailide. Su šia Aksos pora ir šeimininkai ir siejo daugiausiai vilčių, kurios pilnai pasiteisino. Mariaus Striogos pora pateko į turnyro pusfinalį, kur žaidžiant iki 21 taško (su dviejų taškų skirtumu), net kelis kartus turėjo „match point“ situaciją, bet niekaip nesisekė pelnyti paskutinio taško. Pusfinalio partija tęsėsi atrodo iki begalybės, kol vis tik 26:28 „Aksos draugai“ nusileido būsimiems turnyro nugalėtojams – komandai „Niam niam“. Po žiauriai ilgo ir išsunkiančio pusfinalio, „Aksos draugų“ komanda jau neturėjo pakankamai jėgų kovai dėl 3 vietos – po įtemptos kovos teko tenkintis 4 vieta.

Tinklinis Marius Strioga

AB „AKSA“ vadovas dėkoja komandai „Aksos draugai“ už dalyvavimą

Turnyre labai solidžiai pasirodė „Rio arenoje“ besitreniruojantis trenerės Vytenės Vitkauskaitės jaunimas – nors jiems tik 17 – 18 metų, abi poros („Aksa Kaunas“ ir „Draugai“) toli nukeliavo dviejų minusų atkrintamosiose varžybose, kol susitiko tarpusavio „derbyje“, kurį laimėjo „Draugai“. Nugalėję „Aksa Kaunas“ „Draugai“ (Viktorija Linkis ir Simonas Raipa) dėl patekimo į pusfinalį susigrūmė su vienais iš turnyro favoritų – komanda „Aksos draugai“. Nors atrodė, kad itin patyrusiems Kauno tinklininkams Laurai Dailidei ir Mariui Striogai kovoje dėl patekimo į pusfinalį trenerės Vytenės Vitkauskaitės jaunimas bus lengvas „kąsnelis“, varžybų metu daugiau pirmavo jaunimas, o galutinis rezultatas rodo įtint įtemptą kovą – 21:19 laimėjo „Aksos draugai“.

MIX tinklinio turnyto prizininkai

MIX porų paplūdimio tinklinio turnyro prizininkai

Turnyre trečia vietą užėmė komanda „Vyšniukai“ – Tomas Vyšniauskas ir A.Kulvičiūtė. Beje ši komanda vos „prasprūdo“ į pusfinalį, kai varžovams iš Ignalinos trūkstant tik paskutinio taško iki pergalės, Tomo smūgis pataikė į liniją – būtų keli mm. į šoną ir į pusfinalį būtų keliavę ignaliniečiai (Elvis Gotovskis ir Ieva Aškelėnaitė).

Antra vieta – komanda „Sigma TM“ – Sigita Žurauskaitė ir Martynas Lopetaitis. Ši pora atrodė finalo favoritais, juolab iki finalo atkeliavo nesutikdama didesnio varžovų pasipriešinimo. Dar daugiau – finalo varžovai – komanda „Niam niam“ turėjo „išsunkiantį“ pusfinalį, kur tik po ilgos kovos 28:26 įveikė komandą „Aksos draugai“. Atrodė, kad „Niam niam“ finalui jėgų tiesiog neturės – bet jie įtikinamai pirmavo viso finalo metu ir pelnytai nugalėjo.

Taigi, nugalėtojai – komanda „Niam niam“ iš Vilniaus – Goda Milinavičiūtė ir Egidijus Urbonas. Nors grupių varžybose ši komanda patyrė su du pralaimėjimus ir užėmė tik 3 vietą, atkrintamosiose varžybose jie keliavo be pralaimėjimų. O itin sunkus 28:26 pusfinalis su komanda „Aksos draugai“ atrodė ne „išsunkė“, o įkvėpė komandą „Niam niam“ – finalą jie laimėjo pakankamai užtikrintai.

NugaletojaiMixAKSAtinklinis

MIX porų paplūdimio tinklinio turnyro nugalėtojai

Na, o pabaiga dar vienas įdomi sąsaja su mūsų turnyro idėja (Visagino populiarinimas ir parama Visagino tinklinio asociacijai) – turnyro nugalėtojas Egidijus Urbonas yra mokęsis Visagine ir žaidęs už Visagino tinklinio komandą.

0 komentarų

Pateikti komantarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *