500 mm perdangos plokštės – didesnis tarpatramis ir ekonomiškumas


AB „AKSA“ pristato naujovę projektuotojams ir stambaus gelžbetonio užsakovams – 500 mm storio perdangos plokštes.

AB „Aksa“, domėdamasi naujausiomis gelžbetonio gaminių technologijomis, atkreipė dėmesį į tai, kad Vakarų Europoje ir
Skandinavijoje projektuose sėkmingai taikomos 500 mm kiaurymėtos perdangos plokštės, leidžiančios perdengti tarpatramius iki 21 m. Todėl, siekdama pasiūlyti įvairesnes tarpatramių perdengimo ilgių galimybes, AB „Aksa“ pasiryžo investuoti į 500 mm aukščio perdangos plokščių gamybos technologinę įrangą – 2015 m. lapkričio mėnesį Suomijos įmonės specialistai AB „Aksa“ Kauno gamykloje sumontavo naują technologinę įrangą, kuria buvo sėkmingai pagamintos bandomosios 500 mm perdangos plokščių partijos. Šių plokščių natūriniai stiprumo bandymai atlikti VGTU laboratorijoje – gauti faktiniai rezultatai viršijo projektinius dydžius.

500 mm storio perdangos plokščių privalumus įvertino vienos iš didžiausių Lietuvos projektavimo įmonių UAB „Konstruktorių cechas“ vykdantysis direktorius. Vertinant TT perdangos plokščių ir 500 mm. kiaurymėtų perdangos plokščių skirtumus, R.Padleckis akcentavo, kad abu perdangos plokščių variantai turi savo privalumų. 500 mm. kiaurymėtų plokščių pagrindiniai teigiami aspektai – nebereikia didelės apimties suvirinimo darbų objekte (TT plokštės tarpusavyje ir su rygeliais jungiamos per įdėtines detales), nereikia šių įdėtinių detalių tolimesnio dažymo ar kitokio antikorozinio padengimo, nebereikia itin brangaus įdėtinių detalių ugniaatsparinimo padengimo, mažesnis 500 mm. perdangos plokščių aukštis leidžia sutaupyti pastato aukštingumą arba geriau išnaudoti aukštį, nemažą teigiamą įtaką turi ir tai, kad visumoje projektuotojams kiaurymėtos plokštės yra geriau pažįstamos, jų mazgai yra paprasteni ir įprasti. „Konstruktorių cechas“ savo projektuose kitose šalyse jau yra naudoję 500 mm. perdangos plokštes, o tolimesnėse kolegų projektuotojų diskusijose ir kiti projektuotojai, kurių projektų geografija išeina už Lietuvos ribų, sakėsi, kad jau susidūrė su 500 mm. perdangos plokščių pritaikymu objektuose.

AB „Aksa“ rinkodaros direktoriaus Saulius Kvieska išskyrė ir ekonominius 500 mm. plokštės panaudojimo aspektus – kadangi TT perdangos plokščių pasiūla rinkoje nėra didelė, 500 mm. kiaurymėtoji perdangos plokštė leistų projektų vystytojams sutaupyti nemažas sumas, vertinant pagal perdengiamo ploto m2 kiekius. Yra ir dar vienas labai svarbus momentas – statybos greitis – statant didelius prekybos centrus ar parkingus, objekte dažnai reikalingi dideli perdengimo kiekiai.

Kaip minėta anksčiau, TT perdangos plokščių pasiūla rinkoje nėra didelė, todėl esant dideliam TT plokščių poreikiui objekte ar esant keliems objektams vienu metu, TT plokščių tiekimo terminai gali gerokai prailginti bendrą objekto statybos grafiką. Tuo tarpu AB „Aksa“ nominalūs gamybos pajėgumai leidžia pagaminti apie 9000 m2 500 mm. kiaurymėtų perdangos plokščių per mėnesį.

Esant itin dideliems statybos projektams su dideliu perdengimo kiekiu, siekiant pagreitinti tiekimo terminus įdomiu variantu būtų panaudojimas abiejų tipų perdangos plokščių – tiek 500 mm.
kiaurymėtų, tiek TT tipo – skirtingus plokščių tipus išdėliojant pagal atskiras ašis, zonas ar aukštus. Taip galima užtikrinti perdangos plokščių gamybą skirtingose technologinėse linijose ir greitesnius tiekimo variantus. Būtent toks variantas yra pasirinktas vykdant „MEGA“ prekybos centro išplėtimo projektą. Nors „MEGA“ techniniam ir darbo projekte buvo numatytas tik TT plokščių naudojimas (nes darant projektus 500 mm. perdangos plokščių pasiūlos Lietuvoje dar nebuvo), tačiau spaudžiant projekto įgyvendinimo laikui vis dėl to buvo priimtas sprendimas dalį pastato perprojektuoti iš TT perdangos plokščių į 500 mm. kiaurymėtas perdangos plokštes – todėl „MEGA“ prekybos centras bus pirmasis objektas Lietuvoje, kur bus panaudotos 500 mm. kiaurymėtos perdangos plokštės.

Apie AB „Aksa“ naujovę – 500 mm storio perdangos plokštes rašo žurnale „Structum“ – pamatyti straipsnį galite paspaudę ant žemiau esančios nuorodos:

AKSA_500mmPerdangosStraipsnisStructum.

0 komentarų

Pateikti komantarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.