AB „AKSA“ gelžbetonio gaminiai panaudoti „Conrestos“ įgyvendintoms pradinės mokyklos Švedijoje statyboms

AB „AKSA“ gelžbetonio gaminiai, tokie kaip šiltintos išorinės bei vidinės sienos ir filigran tipo perdangos plokštės buvo naudojamos pradinės mokyklos Švedijoje statybai.

3 aukštų, 1150 m2 ploto mokyklos pastato pamatų įrengimo, konstruktyvo projektavimo, tiekimo bei montavimo darbus atliko viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje – „Conresta“, o gelžbetonio gaminių tiekimo apimtis sudarė apie 300 000 Eur.

AB „AKSA“ eksporto vadovas Laimonas Juška džiaugiasi ilgalaikiu bendradarbiavimu su „Conresta“ ir tuo, jog pradinė mokykla „Lindens Forskola“ tapo dar vienu sėkmingu pasiekimu. „Dirbame su savo srities profesionalais, skiriančiais daug dėmesio projektų planavimui ir efektyviam procesų valdymui, kas pasiteisino ne tik įgyvendinant projektus Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Ruošiantis darbams Švedijoje drauge su „Conrestos“ komanda įsivertinome galimas rizikas ir atlikome visus paruošiamuosius darbus – būtent taip ir turi būti vykdomi visi projektai“, – įsitikinęs jis.

Pradinės mokyklos statyboms tiekti gelžbetonio gaminiai išsiskyrė išorinių sienų elementais, kurių paviršiaus formavimui panaudotos RECKLI matricos. Kadangi pastatui parinktas horizontalus sieninių elementų raštas, reikėjo užtikrinti fasado reljefo raštų sutapimą. Šį iššūkį AB „Aksa“ įveikė užtikrindama itin didelį pagamintų sieninių elementų paviršiaus tikslumą derinant jį su šalia bei virš esančiomis sienomis.

Nors „Conrestai“ šis projektas buvo pirmasis Švedijoje, rezultatai viršijo lūkesčius. Konstruktyvo projektavimas buvo atliekamas BIM (informacinis statinio modeliavimas) aplinkoje, todėl bet kokias galimas klaidas ar netikslumus pavyko eliminuoti dar prieš pradedant statybas, įmonė taip pat puikiai susitvarkė ir su gaminių tiekimo procesais. Kadangi jie buvo gabenami į Švediją iš Lietuvos, projekto komanda sudarė gaminių montavimo eiliškumo ir pristatymo grafiką, kurį suderino su gamykla ir transportavimo kompanija iš anksto. Atsakingo planavimo ir glaudaus bendradarbiavimo su partneriais – AB „Aksa“ – dėka, statybos darbus UAB „Conresta“ baigė anksčiau, nei buvo planuota, šiuo metu įmonė įgyvendina dar dviejų projektų Švedijoje statybos darbus.

ReckliAKSAobjektasSvedijoje

 

0 komentarų

Pateikti komantarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *